FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj     
Synopsis filmów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Krośnieńska Grupa Filmowa - KLATKA Strona Główna :: Synopsis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
recon
AdministratorDołączył: 09 Paź 2006
Posty: 95
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krosno

PostWysłany: Pią 21:11, 02 Lis 2007    Temat postu: Synopsis filmów

Synopsis - czyli streszczenia. Postanowiłem umieszczać streszczenia wymyślonych przeze mnie filmów, które w przyszłości chciałbym zrealizować oraz te, które już zrealizowałem. Prosił bym po przeczytaniu umieszczać opinie.

"Synopsisu pisać nie trzeba, ale czasem warto. Jest to jedna strona maszynopisu (czasem mniej) z opisanym filmem. O czym jest. Co się dzieje. Dlaczego chcesz go opowiedzieć. Jeśli chcesz być scenarzystą, pisz synopsisy - przynajmniej na początku. Pomogą ci ogarnąć pomysł i temat filmu. Inną korzyścią z synopsisów jest to, że lubią je czytać producenci – może, dlatego, że to tylko jedna strona."

UWAGA!!
Wszystkie opisy, streszczenia, scenariusze oraz cała zawartość w tym dziale są czyjąś własnością. Modyfikowanie, kopiowanie, sprzedaż pomysłu, realizacja jakichkolwiek elementów zamieszczonych tutaj w całości lub w części, jakimkolwiek medium lub jakiejkolwiek formie, bez oficjalnej zgody właściciela jest stanowczo zabronione.
Wszelkie nieupoważnione wykorzystanie treści, może spowodować naruszenie praw autorskich, praw prywatności i publikacji.


1. „Żyć z prędkością 60 sekund na minutę”

Historia bardzo biednej rodziny, która wychowuje dwóch synów. Najstarszy z nich przebywa w towarzystwie bogatych kolegów, rozbijają się oni samochodami po mieście, imprezują, nic i nikt nie jest wstanie stanąć im na drodze. Młodszy brat jest spokojny, większość czasu spędza przed komputerem, ma swój świat, jest świetnym informatykiem i w przyszłości chciałby pracować dla dużej korporacji, firmy komputerowej zajmującymi się siecią i oprogramowaniem. Szybko zawiera kontakty z ludźmi „żyjących” w Internecie.
Pewnego dnia starszy brat z kolegami wraca do domu z wakacji, podczas wyprzedzania samochodu dochodzi do wypadku, w którym giną jego bogaci koledzy a on sam ociera się o śmierć, trafia do szpitala w stanie krytycznym, lekarze stwierdzają stan śpiączki i uszkodzenie mózgu, nie dają mu szansy na przeżycie. Rodzina jest zrozpaczona, nie mają oni środków finansowych na dalsze leczenie syna. Po trzech miesiącach okazuje się, że odzyskuje przytomność a jego stan uległ poprawie, lecz zanikły podstawowe funkcje życiowe. Ma świadomość, co się z nim stało – widzi to, co się dzieje wokół niego jego życie trwa dalej, ale jest jak wegetująca roślina. Po 10 latach technika poszła w górę i lekarze oznajmiają, że będzie możliwość kontaktu z nim. Rodzina zgodziła się na operację, dzięki której jego mózg został podłączony do komputera i za pomocą klawiatury będzie można wysyłać mu różne wiadomości jak i je otrzymywać. Młodszy brat dysponując odpowiednią wiedzą wpada na pomysł by podłączyć komputer starszego brata do sieci – Internetu. Dzięki temu kontaktuje się z nim za pomocą różnych programów do rozmów jak i pocztą emaliową. Podczas jednej z rozmów starszy brat, prosi o przekazanie mu wiedzy, jaką posiada młodszy braciszek.
Chory na łożu śmierci ma plan, który może uratować mu życie. Z biegiem czasu posiadł odpowiednią wiedze i okazuje się, że na jego koncie internetowym, które sam zresztą założył znalazła się gigantyczna suma pieniędzy. Informacje o niewyjaśnionych przelewach docierają wszędzie i do każdego, radio, telewizja itd.… Mija jeszcze kilka lat, starszy brat stał się najbogatszym człowiekiem świata, policja i inne jednostki ścigania nie może mu udowodnić winy oraz kradzieży pieniędzy przez Internet, ponieważ leży w szpitalu a jego mózg nie posiada żadnego adresu IP oraz innych skazujących dowodów, które można wykryć. Nie przewidział tego, że z przelanej kwoty nie może skorzystać wiec wszystkie pieniądze przelewał na konta internetowe osobom i rodzinom, które znalazły się w takiej samej sytuacji, co on. Wszyscy Ci ludzie mieli pieniądze by dalej się leczyć. W dniu śmierci starszy brat wysłał ostatnią wiadomość do brata. Wiadomość ta została wysłana równocześnie na cały Świat i wszyscy dowiedzieli się o jego życiu, chciwości, żądzy pieniądza, chorobie oraz dobrym sercu i jak wszystko się potoczyło. Od tamtej pory mówiono, że żył z prędkością 60 sekund na minutę, czyli jak normalny zdrowy człowiek. Młodszy brat załamany, odciął się od Świata. Pewnego dnia przeglądając pocztę emaliową od zmarłego brata, zauważył, że list został wysłany kilka minut później jak zmarł. Myśląc, że to wina transferu nie przejął się za bardzo. Z chwilą, gdy otrzymał kolejny list od brata wszystkie wątpliwości rozwiał fakt, że jego starszy brat po śmierci nadal kontaktuje się z nim, lecz w konkretnym celu…

(Umieszczam tą informację by dać przykład. Jeżeli mamy dobry pomysł nie należy czekać a tym bardziej zastrzec go sobie zanim ktoś nas ubiegnie. Chodzi o to że od powstania pomysłu na film "żyć z prędkością 60 sekund na minutę" minęło sporo czasu. Ostatnio w internecie natrafiłem na ciekawy aczkolwiek tematem podobny artykuł, jestem pewien że ktoś już to podłapał. Nie mówię tu o temacie na film bo to już gdzieś było ale samym wątku, podłączenia i połączenia człowieka z komputerem plus internet. Ale fakt, że gdybym posiadał fundusze wzbogacił scenariusz o inne motywy, historie i stworzył to co zamierzam teraz a nie po fakcie choć pomysł był mój cieszył bym się uznaniem za pomysł. Dlatego odnoszę się do tekstu Arrow [link widoczny dla zalogowanych] i z przyjemnością stwierdzam że nie jesteś pierwszy Panie reżyserze którego motyw w swoim filmie użyłeś, mojego pomysłu! film "Transcedencja" pokazuje to w jaki sposób użył bym swojego pomysłu w filmie, lecz motyw jest inny. kolejny film pt: "Kod nieśmiertelności" to chyba idealny przykład. P.S. Walić to!)

2. „E-mail”


Pewna para, zatęskniła w środku mroźnej zimy do ciepła i zdecydowała się pojechać do ciepłych krajów i mieszkać w hotelu, w którym spędziła noc poślubną rok wcześniej. Mąż miał dłuższy urlop i pojechał o dzień wcześniej. Po zameldowaniu się w recepcji odkrył, że w pokoju jest komputer i postanowił wysłać e-maila do żony. Niestety omylił się o jedna literę.
E-mail znalazł się w ten sposób u wdowy po pastorze, która wróciła właśnie do domu z pogrzebu męża i chciała sprawdzić, czy w poczcie elektronicznej są jakieś kondolencje od rodziny i przyjaciół. Jej syn znalazł ją zemdloną przed komputerem i przeczytał na ekranie:

Do: Moja ukochana żona
Temat: Jestem już na miejscu.
Wiem, że jesteś zdziwiona otrzymaniem wiadomości ode mnie. Teraz mają tu komputery i wolno wysłać e-maile do najbliższych. Właśnie zameldowałem się. Wszystko jest przygotowane na twoje przybycie jutro. Cieszę się na spotkanie. Mam nadzieje, ze twoja podróż będzie równie bezproblemowa, jak moja.
PS: Tu na dole jest naprawdę gorąco.

Pomysł na ten film powstał po przeczytaniu jednego z dowcipów o takiej samej treści gala-anonima.

3. „Szlałfiary”

Historia o podskórnym, pozornie nieistniejącym życiu każdego polskiego supermarketu. Opowieść o ponurym procederze młodocianej prostytucji, przybranym w fatałaszki niewinnej zabawy. Sprawozdanie ze świata, który umyka przeciętnemu obserwatorowi

4. "Respondo"

Dwaj bracia bliźniacy znani są z głupich dowcipów. Podczas gry w karty jeden z braci ma pomysł stworzenia świetnej gry w zabijanie. Ułożył plan, który opierał się na zabiciu 7 osób, z czego tylko jedna przeżyje. Osoby które zagrają w grę nic nie będą wiedzieć o sobie, lecz znajda się w tym samym czasie i miejscu. Od początku akcji wszystkimi sytuacjami kierują bracia, dzięki czemu obserwują w ukryciu czy ich plan się sprawdzi. Policjant goniąc przestepce nieumyślnie zabija niewinną osobę. Snajper trenujący na polu dostrzega innego snajpera który przyjechał postrzelać. Policjant nie darując sobie pomyłki chce się zabić, wybiera odpowiednie opuszczone miejsce. Trzej sportowcy trenują bieg długodystansowy -
ciekawe czy będą szybsi od kuli. Pojawia sie natrętny owad utrudniający sytuację, gdyż przeszkadza jednemu ze snajperów. Wszystko jednak obiera inny bieg, z wszystkich 9 osób przeżyje tylko jedna.

5. "Kawalarze"

Komiczne sytuacje, życiowe tragedie. To historie różnych ludzi, których łączą wspólne losy. Film powstanie na podstawie obszernych dowcipów „pokazywanych” ukazujących codzienne życie.

6. "Mały Wielki Świat" - wyreżyserowany.

Patryk główny bohater jest osamotniony, jego rodzice często się przeprowadzają. Po powrocie ze szkoły Patryk dowiaduje się o awansie ojca i kolejnej zmianie stanowiska pracy, co wiąże się z przeprowadzką.
Patryk wychodząc na taras swojego domu widzi bawiące się dzieci, tak samo jak w swoim śnie. Doszedł do wniosku, że już więcej nie zgodzi się by częste przeprowadzki niszczyły jego chęć zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami.

7. "Stalker: Historia prawdziwa"

Młody Stalker Siergiej Darkin wyrusza po wielu latach do strefy. Dowiaduje się, że jego ojciec zginął w nieznanej jeszcze strefie będąc blisko wielkiego odkrycia. Siergiej Darkin tytułowy Stalker postanawia odnaleźć jako pierwszy zwłoki ojca Iwana Darkina i dokończyć jego dzieło. Droga, którą musi przejść jest długa, wiedzie przez niezbadane jeszcze strefy napotykając ludzi, którzy czekają na takich jak On – niedoświadczonych.
Siergiej poszukuje artefaktów, które w czasie wyprawy wielokrotnie ratują mu życie.
Uczy się przetrwania w skorumpowanej Zonie walcząc z różnymi organizacjami, żołnierzami, mutantami i Stalkerami. Nie ufa nikomu a żądza pieniądza, władza, marzenia powoli doprowadzają go do wyboru, jakiego dokonać musi na końcu swej wędrówki.

8. "Teksańska masakra piłą moja - twoja" - wyreżyserowany.

Grupa młodych ludzi wybiera się na wakacje w góry. Od początku spotykają ich trudności z dojazdem na miejsce. Wszystkie problemy starają się rozwiązać sami, lecz ich lekkomyślność finiszuje tragiczny koniec ich przygód.

9. "Program" - wyreżyserowany.

Dr Hac jest naukowcem z firmy Sab SF Fil. Wymyślił on program, który w świecie rzeczywistym uaktywnia dwóch agentów, a oni zaś szukają osób, które po zahipnotyzowaniu walczą ze sobą w świecie snu. Celem programu jest nizawodność, likwidacja słabszych i stworzenie grupy niepokonanych ludzi, lecz coś poszło nie tak…


To wstępny obraz tego co chciałbym nakręcić ale jeszcze wszystko może się zmienić.

Jak tylko ukończę prace nad pisaniem kolejnych streszczeń filmów (tytuły poniżej), pojawią się one tutaj:

"Program 2.0"
"S-HIT"
"Czubsajd"
"Voice over"
"Dzieci września"
"Dawka śmiechu"
"Winopark"
"Wieczny las"
"7 snów"


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez recon dnia Czw 11:20, 24 Lip 2014, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Krośnieńska Grupa Filmowa - KLATKA Strona Główna :: Synopsis Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
     Krośnieńska Grupa Filmowa - KLATKA: Strona poświęcona miłośnikom i twórcom Produkcji Filmowych     
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group   c3s Theme © Zarron Media
Regulamin