FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj     
Przeglądy filmowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Krośnieńska Grupa Filmowa - KLATKA Strona Główna :: Przeglądy Filmowe, Konkursy, Warsztaty Filmowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
recon
Administrator



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 95
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sob 15:11, 23 Gru 2006    Temat postu: Przeglądy filmowe

W tym poście będe podawał informacje o przeglądach filmowych i konkursach, wszystkie są wpisywane poprzedzając datę ich umieszczenia.

ostatnio na e-maila dostałem adres do tej strony Arrow [link widoczny dla zalogowanych] po czym bez wachania wysłałem swój film.

kolejny link, który dostałem na e-maila (2007/03/12) UFF(o)A 2007 - IV Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich przegląd odbędzie się 16 czerwca, więcej szczegułów nadsyłania prac na stronie [link widoczny dla zalogowanych]

Polsko - Słowacki Pokaz Filmów OFFowych w Sanoku na którym wyświetlony został film "Program".

Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

Dodano 18 czerwiec 2007

Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Urząd Miasta Rzeszowa, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, organizatorzy II Ogólnopolskiego Festiwalu Kina OFFowego „Rzeszów In Plus” zapraszają fotografujących i filmujących do zgłaszania swoich prac do konkursu.

Kategorie: film niezależny lub/i film promocyjny o Rzeszowie.

W celu przygotowania projektu pracy konkursowej można wykorzystać:
Interesujące fotografie, film, reportaż, spot reklamowy lub inne techniki multimedialne.
Główna nagroda: 5.000 zł.
Prace konkursowe będą przyjmowane do dnia 31.07.2007 roku.
Projekty nagrane na płycie CD, należy przesłać listem poleconym na adres:

Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, ul. Rynek 8, 35-064 Rzeszów
Formularz zgłoszeń i regulamin konkursu dostępne są na stronie:
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

PARTNERZY: Telewizja Kino Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej.
PATRONI: media regionalne: Gazeta Codzienna NOWINY, Telewizja Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, imprezy.rzeszow.pl, resinet.pl media studenckie: Magiel, kobra.pl, etu.pl, studentnews.pl, studenci.rzeszow.pl, Gazeta Studencka, ;portale filmowe: Stopklatka.pl, Independent.pl.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z organizatorami pod nr tel. 604 603 768 (Iwona Syniec) lub na konto e-mail [link widoczny dla zalogowanych].
Informacje na temat II Ogólnopolskiego Festiwalu Kina OFFowego i Konkursu Multimedialnego Rzeszów In Plus znajdują się również na stronie:
Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

Dodano 10 sierpień 2007

Federacja Niezależnych Twórców Filmowych [link widoczny dla zalogowanych]
Temat: OFF/ON Warszawa 4 Europejski Tydzień Filmowy startuje
OFF/ON Warszawa 4 Europejski Tydzień Filmowy - wydarzenie łączące film, muzykę i fotografię startuje!
Zapraszamy od 13 do 17 sierpnia do warszawskiego Kina Luna na pokazy europejskich filmów fabularnych zarówno tych już nagradzanych, jak i przedpremierowych, pokazy europejskiego kina krótkometrażowego oraz warsztaty filmowe m.in. ze Sławomirem Fabickim i Marią Zmarz-Koczanowicz.

W tym roku OFF/ON eksploduje od wydarzeń fotograficznych – przygotowaliśmy dla was serię warsztatów i konsultacji oraz aż dwie akcje fotograficzne zakończone wystawami.
18 sierpnia przenosimy się na Podzamcze, tam – wystawy fotograficzne, pokazy filmowe i koncerty. Na zakończenie OFF/ON zagra Mietek Szcześniak.
Wstęp na wszystkie wydarzenia OFF/ON jest bezpłatny – jednak na wieczorne pokazy obowiązują gratisowe bilety, do odbioru w kasie Kina Luna.

Szczegółowy program znajdziecie na [link widoczny dla zalogowanych]
Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATORZY
Federacja Niezależnych Twórców Filmowych we współpracy z Kinem Luna
i Fundacją Artistic Vitamin Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa.
Wydarzenie wspierają Miasto Stołeczne Warszawa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Partnerzy: Fundacja Cinema Art., Akademia Fotografii, Trias, Studio Inter.Art, HP, Restauracja KOM, wisla.art.pl

Patroni medialni:

TVP 3, Aktivist, Antyradio, WiK, The Warsaw Voice, Film, Onet.pl, Stopklatka.pl, Korba.pl, grono.net, Empik, Foto, Fotopolis.pl

Dodano 22 październik 2007

IV Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telewizyjnego CAMERA OBSCURA 2007

Już czwarty rok z kolei w ostatni weekend października Bydgoszcz stanie się europejską stolicą reportażu telewizyjnego. Za sprawą 4. Międzynarodowego Festiwalu Reportażu Telewizyjnego CAMERA OBSCURA w dniach od 25 do 28 października do Bydgoszczy zawitają przedstawiciele największych stacji telewizyjnych takich jak: BBC, ARTE, WDR, TF2, TVN, TVP S.A., POLSAT. Na bogaty program festiwalu złożą się: międzynarodowy konkurs 36 reportaży i dokumentów telewizyjnych z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Brazylii, Niemiec i Włoch, warsztaty reportażu prowadzone przez Andrzeja Fidyka, spotkania i dyskusje panelowe. Na pokazy festiwalowe, spotkania i warsztaty wstęp wolny! Główne wydarzenia towarzyszące odbywać się będą w klubie MÓZG. W ten sposób podczas tegorocznej edycji festiwal, podobnie jak przed rokiem obejmie równolegle swoim zasięgiem: ulice Bydgoszczy, centrum festiwalowych projekcji - bydgoski TEATR POLSKI, klub festiwalowy - MÓZG, Akademicką Przestrzeń Kulturalną WSG, telewizje i przestrzeń wirtualną.
Biuro festiwalowe wraz z Onet.pl ponownie umożliwią aktywny udział w CAMERA OBSCURA każdemu, kto posiada dostęp do internetu. Dzięki temu atmosfera pokazów oraz gorących dyskusji w centrum festiwalowym przeniesie się także do domów użytkowników sieci, a CAMERA OBSCURA przemieni się w wydarzenie kulturalne, gdzie miejsce, czas i liczba uczestników imprezy przestają być ograniczeniem. Informacje o programie festiwalu na stronie: [link widoczny dla zalogowanych]

Program czwartej edycji festiwalu CAMERA OBSCURA obfitował będzie także w nowe elementy. Po raz pierwszy międzynarodowe Jury przyzna w konkursie głównym jedną nagrodę Grand Prix, bez podziału na kategorie, o wartości 3.000 Euro, ufundowaną przez Prezydenta Bydgoszczy, Konstantego Dombrowicza. I co ważniejsze: od tego roku nagroda Grand Prix CAMERA OBSCURA nosić będzie oficjalnie imię Ryszarda Kapuścińskiego. Organizatorom zależy na powołaniu podczas tegorocznego festiwalu "Przestrzeni Refleksji" dedykowanej ponadczasowej sile myśli Ryszarda Kapuścińskiego. W Przestrzeni tej zostaną zaprezentowane wybrane dzieła i fotografie jego autorstwa zebrane w ekspozycję "Jeszcze dzień życia". Natomiast aktorzy TEATRU POLSKIEGO, w zaaranżowanej ekspozycji, czytać będą teksty Pana Ryszarda.
W tym roku także po raz pierwszy jury studenckie powołane przez Katedrę Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki przyzna swoją nagrodę - "Superreprtaż", autorowi wybranego filmu. Również podczas CAMERA OBSCURA 2007 pierwszy raz publiczności festiwalowej zostanie zaprezentowana Sekcja Młodych Talentów, w programie której znajdą się prace zrealizowane w ramach, ogólnopolskich projektów edukacyjnych: Panasonic KID WITNESS NEWS, Letniej Szkoły Reportażu i Dokumentu, koordynowanych przez organizującą festiwal Fundację ART-HOUSE oraz warsztatów Macieja Cuske i Marcina Sautera w bydgoskim ośrodku TVP.

Oprócz bogatego programu 36 projekcji konkursowych z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Brazylii, Niemiec i Włoch, organizatorzy tegorocznego Festiwalu przygotowali równie atrakcyjny program imprez towarzyszących w kilku punktach całego miasta!
W IQ Coffee & Restaurant w samym centrum miasta eksponowana jest wystawa fotograficzna będąca częscią organizowanego przez Fundację Sztuki Art-House projektu 7xK autorstwa Moniki Wirżajtys.
W ramach Dyskusyjnego Klubu Reportażu i Dokumentu należącego do działań, które poszerzają formułę Międzynarodowego Interaktywnego Festiwalu Reportażu Telewizyjnego i Dokumentu Camera Obscura zaprasza na projekcję filmów dokumentalnych w związku z 30-leciem terrorystycznej afery Baader-Meinhof w Niemczech: "Black Box BRD", "Niemcy jesienią" oraz na dyskusję moderowaną przez Michała Horbulewicza "Terroryzm w Systemie Spektaklu" (cz.1) z udziałem gości z portalu Arabia.pl oraz Centrum Badań nad Terroryzmem w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.
W Teatrze Polskim w dniu Gali otwarcia Festiwalu odbędzie się inauguracja wystawy fotografii Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze Dzień Życia" oraz powołanie "Przestrzeni Refleksji" dedykowanej ponadczasowej myśli i pracy Ryszarda Kapuścińskiego oraz żywe słowo - głośne czytanie Jego tekstów ("Jeden dzień życia") przez aktorów TEATRU POLSKIEGO.
W bydgoskim klubie Mózg Camera Obscura Prolog prezentuje pozakonkursowo wybrane przez biuro Festiwalu filmy intrygujące formalnie i estetycznie: Dziewczyny z Kazimierza Dolnego, Ekwador, Mój tatuś był ułanem, Nienawidzę rock'n'rolla, Piramidy w Bośni, mit czy rzeczywistość?, Praca bez granic. Irlandia, Skandal w domu opieki, To nasza młodość, Zakazana miłość oraz pokazy filmów dokumentalnych przygotowanych przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W Muzeum Fotografii - otwarcie pokonkursowej wystawy jednego z prestiżowych konkursów w dziedzinie fotografii prasowej - Grand Press Photo.
26.10.07 w sali APK Wyższej Szkoły Gospodarki Andrzej Fidyk poprowadzi Warsztaty Młodych Reporterów, a prof. KRZYSZTOF STĘPNIK poprowadzi Dyskusję Panelową "Terrozyzm w Systemie Spektaklu" (cz. 2) z udziałem reporterów i mediologów.
W klubie Mózg Egois/m odbędzie się cykliczna impreza prezentująca najświeższe klubowe brzmienia - m.in. Vein Cat - producent i wokalista, który niedawno reprezentował Polskę na festiwalu kultury europejskiej w Chinach, jak również koncert zespołu POPO.

4. Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telewizyjnego CAMERA OBSCURA 2007, organizowany przez bydgoską Fundację Sztuki ART-HOUSE odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Konstantego Dombrowicza. Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Bydgoszczy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oficjalnymi współorganizatorami imprezy są: TEATR POLSKI, Katedra Kulturoznawstwa WYŻSZEJ SZKOŁY GOSPODARKI, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Stowarzyszenie MÓZG. Patronatem Medialnym Festiwal objęły: TVN i TVN24, portal internetowy ONET.pl, Miesięcznik "PRESS", "GAZETA WYBORCZA", Serwis Filmowy STOPKLATKA, magazyn "TV LIDER", Radio GRA, magazyn "MOMENT", portale "KLUBOWA.pl" i "GRONO.net".

Dodano 13 stycznia 2008

Festiwal filmowy.

Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

Dodano 14 stycznia 2008

Rusza kolejna edycja Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy!
Festiwal odbędzie się w Opolu w dniach 5-12 kwietnia 2008.

W ramach Festiwalu zaplanowano pokazy filmów Krzysztofa Kieślowskiego, dyskusje panelowe, spotkania z gośćmi, pokazy filmów w ramach Panoramy Kina Światowego oraz imprezy towarzyszące.

Bardzo ważną częścią Festiwalu są dwa konkursy: Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich przeznaczony dla twórców amatorów i filmowców offowych oraz Ogólnopolski Konkurs Etiud Filmowych skierowany do studentów i absolwentów szkół filmowych.

Już od 17 grudnia 2007 można nadsyłać prace na Konkursy. Na filmy czekamy do 3 marca 2008.

Wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych] Ewentualne pytania prosimy kierować pod adres [link widoczny dla zalogowanych].

Zachęcamy do umieszczenia w widocznych miejscach krótkiej informacji o Festiwalu, którą przesyłamy w załączniku. Aby do jak największej liczby osób dotarła informacja o Konkursach i aby mogły skorzystać z szansy wzięcia w nich udziału!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez recon dnia Wto 0:32, 15 Sty 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Krośnieńska Grupa Filmowa - KLATKA Strona Główna :: Przeglądy Filmowe, Konkursy, Warsztaty Filmowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
     Krośnieńska Grupa Filmowa - KLATKA: Strona poświęcona miłośnikom i twórcom Produkcji Filmowych     
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group   c3s Theme © Zarron Media
Regulamin